Достапни линкови

logo-print

Во железничка несреќа во Пакистан загинаа 12 луѓе


Повредено лице од железничката несреќа во Пакистан.

Повредено лице од железничката несреќа во Пакистан.

Најмалку 12 луѓе загинале, а 70 биле повредени кога воз кој превезувал 300 патници излетал од шините во планинскиот дел на југозападен Пакистан. Министерот за внатрешни работи на покраината Балучистан Сарфраз Бугти изјави дека несреќата се случила во реонот Болан откако откажале сопирачките на возот. Возот патувал од Куета до Равалпинди.

XS
SM
MD
LG