Достапни линкови

logo-print

Шефот на ЦИА предупредува на нови напади на ИД


Директорот на ЦИА Џон Бренан

Директорот на ЦИА Џон Бренан

Директорот на ЦИА Џон Бренан предупреди дека милитантите на Исламската држава кои ја презедоа одговорноста за нападите во Париз би можело да преземат нови операции. Според него оневозможување на вакви потенцијални напади би можело да биде тешко бидејќи европските разузнавачки и безбедносни агенции се растргнати во обидот да ги следат стотиците екстремисти кои се вратиле дома од борбите во Сирија и Ирак.

XS
SM
MD
LG