Достапни линкови

logo-print

Се повеќе гувернери во САД против сириските бегалци


претседателот Барак Обама

претседателот Барак Обама

Расте бројот на гувернерите во Соединетите држави кои се закануваат дека ќе престанат да прифаќаат бегалци од Сирија. До ова доаѓа по нападите во Париз. Администрацијата на претседателот Барак Обама неодамна се заложи да прифати 10 илјади бегалци од граѓанската војна во Сирија. Меѓутоа, некои гувернери не се согласуваат со оценката на Обама дека Соединетите држави треба да дозволат прием на сириски граѓани, бидејќи и тие всушност бегаат од тероризмот.

XS
SM
MD
LG