Достапни линкови

logo-print

Продолжува собраниската расправа за буџетот


Собранието на Македонија денеска ќе ја продолжи расправата за Дополнетиот предлог буџет за 2016 година. Во досегашниот тек на расправата дел од пратениците, главно од СДСМ го критикуваа буџет за следната година оценувајќи го за нереален, неразвоен и нетранспарентен. Пратениците од владејачката ВМРО ДПМНЕ пак, беа со оценка дека станува збор за инвестициски буџет. Расправата за Дополнетиот предлог на буџетот за следната година, според собранискиот деловник, трае пет дена.

XS
SM
MD
LG