Достапни линкови

logo-print

Масовен прекин на интернет во Азербејџан


Масовен прекин во пристапот до интернет се случил денеска во Азербејџан со што било нарушено функционирањето на поранешната советска република богата со нафта. Министерството за комуникации и информатички технологии соопшти дека прекинот бил предизвикан од пожар во најголемиот интернет провајдер во земјата Делта Телеком. Според министерството, пожарот бил изгаснат и биле вклучени алтернативни интернет провајдери. Но, се уште во некои делови од земјата жителите немаат пристап до интернет.

XS
SM
MD
LG