Достапни линкови

logo-print

Напладне минута молк во Скопје за жртвите во Париз


Амбасадата на Франција во Македонија денеска отвори книга на жалост за да им се оддаде почит на жртвите од терористичките напади во Париз.

Книгата ќе биде отворена од денеска до 18 ноември, од 10:00 до 13:00 часот во Амбасадата на Франција во Скопје.

Во Франција и во повеќе други земји денеска во 12:00 часот ќе се одржи едноминутно молчење во чест на настраданите во Париз. Амбасадата на Франција во Скопје се приклучува кон тој молк и ги поканува сите да се придружат.

XS
SM
MD
LG