Достапни линкови

logo-print

Во Франција денеска минута молчење за жртвите во Париз


Во Франција попладне на последниот ден од тридневната жалост со минута молчење ќе им биде одадена почит на жртвите на терористичките напади во Париз. Претседателот на Франција Франсоа Оланд по нападите во кои загинаа околу 130 луѓе а над 350 беа ранети прогласи вонредна состојба во земјата со зголемени безбедносни мерки, како и контрола на границите, а распоредени се илјадници дополнителни војници и полицајци.

XS
SM
MD
LG