Достапни линкови

logo-print

Путин ќе го посети Иран


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Кремљ соопшти дека рускиот претседател Владимир Путин планира да го посети Иран на 23 ноември. Посетата на Путин е со цел да присуствува на Форумот на земјите кои извезуваат гас, кој ќе се одржи во Техеран. Советникот на Кремљ за надворешна политика, Јури Ушаков изјави дека се очекува Путин одделно да се сретне и со иранските лидери, вклучително и претседателот Хасан Рохани.

XS
SM
MD
LG