Достапни линкови

logo-print

ЕУ ќе одржи самит за мигрантите со Турција


ЕУ најави вонреден самит со Турција кон крајот на овој или во почетокот на идниот месец посветен на мигрантската криза. Главна цел е како да и се помогне на таа земја која е најмногу погодена од големиот бран мигранти и која веќе нема пари за нивно сместување и згрижување.

XS
SM
MD
LG