Достапни линкови

logo-print

Во самоубиствени напади во Либан загинаа 16 луѓе


Најмалку 16 луѓе загинаа, а десетици се повредени по два самоубиствени бомбашки напади во јужниот дел на либанскиот град Бејрут, кој е засолниште на шиитското движење Хезболах. Полицијата соопшти дека двајца мажи кои носеле самоубиствени бомбашки елеци го детонирале експлозивот во шопинг центар во градот. Серија напади имаше во Либан од страна на Хезболах, која го поддржува сирискиот претседател Башар ал Асад во борбата против опозициските сили.

XS
SM
MD
LG