Достапни линкови

logo-print

Формирано здружение на Грци во Македонија


Грците во Македонија формираа здружение чие мото ќе биде обединети за подобра иднина. Претседателот на здружението, Никос Франгопулос изјави дека ќе работат на зацврстување на односите меѓу граѓаните на двете земји. Идејата и иницијативата за основањето на здружението е од група грчки граѓани кои живеат и работат во Скопје. На промоцијата на здружението присуствуваше и грчкиот амбасадор во земјава Харис Лалакос.

XS
SM
MD
LG