Достапни линкови

logo-print

Солзавец против демонстрантите во Атина


Молотов коктел врз полицајците на протестите во Атина

Молотов коктел врз полицајците на протестите во Атина

Грчката полиција употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои фрлале молотови коктели во центарот на Атина. Илјадници луѓе излегоа на улиците да протестираат против мерките за штедење кои ЕУ и ММФ ги бараат од земјата. Претходно владејачката партија Сириза ги повика сите Грци да учествуваат во генералниот 24-часовен штрајк против политиката на штедење што самата ја спроведува.

XS
SM
MD
LG