Достапни линкови

logo-print

Хрватска бара Словенија да ја отстрани оградата


Хрватското министерство за надворешни и европски работи на словенечки амбасадор во Загреб му врачи остар протест поради поставувањето ограда на границата меѓу двете земји со цел да се воведе контрола на мигрантите. Според соопштението, Хрватска ја повикува Словенија во најкус рок да ја отстрани оградата. Љубљана планира оградата да биде во должина од 80 километри.

XS
SM
MD
LG