Достапни линкови

logo-print

Собир за поддршка на повредениот лекар на Клинички центар


Група здравствени работници од неколку клиники денеска одржаа собир во знак на поддршка на нивниот колега Љубомир Огњеновиќ од Клиниката за дигестивна хирургија, кој беше повреден од огнено оружје на неговото работно место. Претседателот на Самостојниот синдикат на клинички центри, Горан Беговиќ изјави дека ја ценат моралната одговорност од министерот и ја ценат повелбата за донесување закон за докторска дејност. Според него, тоа значи дека се за соработка и изрази надеж дека надлежните институции ќе го разберат протестот и понатаму со нив ќе имаат рамноправна комуникација.

XS
SM
MD
LG