Достапни линкови

logo-print

Климатските промени му помагаат на екстремизмот


Во најновиот извештај на Светска банка се наведува дека климатските промени се акутна закана за сиромашните луѓе во светот. Во меѓувреме, американскиот државен секретар Џон Кери оцени дека промените на климата придонесуваат во создавањето услови за појава на екстремизам.

XS
SM
MD
LG