Достапни линкови

logo-print

Мигрантите ќе се регистрираат на Балканот


ЕУ ја разгледува можноста за дополнителни центри во балканските земји кои не се членки на Унијата за проверка на барањата за азил од десетиците илјади мигранти кои од Грција одат на север. Брисел страхува дека некои членки на Унијата не ќе можат да го издржат големиот мигрантски прилив.

XS
SM
MD
LG