Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Мјанмар очекува изборна победа


Лидерот на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Ки изрази увереност во победата пред соопштувањето на резултатите од првите општи избори во земјата во изминативе 25 години. Нејзината „Национална лига за демократија“ се очекува да ја победи „Унијата за солидарен развој“, поддржана од воената хунта во таа земја.

XS
SM
MD
LG