Достапни линкови

Еврокомесарот Хан во посета на Косово


Јоханес Хан

Јоханес Хан

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан за време на денешната посета на Косово ќе се сретне со претседателката Атифете Јахјага, а по средбата со премиерот Иса Мустафа, планирана е и нивна заедничка прес конференција. Еврокомесарот Хан ќе има обраќање во косовскиот парламент. Попладне тој ќе замине за Митровица каде што е предвидена негова средба со политичките претставници на српската етничка заедница во Косово.

XS
SM
MD
LG