Достапни линкови

logo-print

Путин ги поддржува руските медиуми во странство


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека власта ќе продолжи да ги поддржува медиумите на руски јазик во странство кои објавуваат објективни и искрени информации за земјата и нејзините достигнувања. Според него, таквите информации помагаат да се зајакне меѓународната слика и влијание на Русија, како и да се елиминираат стереотипите и предрасудите за земјата. Тој ја даде изјавата за време на говорот во Светскиот конгрес на Русите кои живеат во странство.

XS
SM
MD
LG