Достапни линкови

logo-print

Потрага по преживеани по несреќата во Пакистан


Фабриката во Пакистан

Фабриката во Пакистан

Продолжува операцијата за спасување на дестици луѓе кои се заробени под урнатините на фабрика во источниот пакистански град Лахоре. Најмалку 20 луѓе загинаа вчера кога се урна кровот од фабриката. Војската користи и кранови и булдожери, како и тим на експерти и инжињери со цел да се помогнат во напорите за спасување на преживеаните.

Околу 100 луѓе досега беа извелечени од урнатините на фабриката за пластика. Локалните власти соопштија дека околу 150 луѓе биле во фабриката кога се случила несреќата.

XS
SM
MD
LG