Достапни линкови

logo-print

Кремљ ги отфрла тврдењата за авионската несреќа


Рускиот премиер Дмитри Медведев

Рускиот премиер Дмитри Медведев

Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков изјави денеска дека само истрагата може да утврди која е причината за урнувањето на рускиот авион на египетскиот полуостров Синај. Рускиот премиер Дмитри Медведев изјави дека се уште е рано да се изнесуваат заклучоци што ја предизвикало несреќата. Британскиот секретар за надворешни работи Филип Хамонд истака дека постои голема веројатност дека несреќата била предизвикана од бомба поставена во авионот.

XS
SM
MD
LG