Достапни линкови

logo-print

Сириските сили го освоија патот кој води до Алепо


Сириски медиуми јавија дека владините сили ја преземале контролата врз единствениот пат кој го поврзува северниот град Алепо со централна Сирија по борбите со милитантите на Исламската држава. Сириската организација за човекови права соопшти дека владините сили се бореле со милитантите на 10 километри источно од патот со цел да се осигураат дека дека реонот е целосно безбеден. Контролата врз Алепо е поделена меѓу владините сили и милитантите.

XS
SM
MD
LG