Достапни линкови

logo-print

Нов самит на ЕУ за мигрантската криза


Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск свика нов состанок на лидерите на Европската унија со цел да се најдат брзи решенија за мигрантската криза. Самитот би требало да се одржи на 12 овој месец по веќе најавениот состанок на лидерите на Унијата со земјите од Африка на Малта.

XS
SM
MD
LG