Достапни линкови

logo-print

Русија со истиот став за сириската криза


Сирискиот претседател Башар ал Асад

Сирискиот претседател Башар ал Асад

Руското министерство за надворешни работи соопшти дека земјата не го променила ставот за судбината на сирискиот претседател Башар ал Асад. Според министерството, одлуката треба да биде донесена од страна на сирискиот народ. Портпаролката на министерството, Марија Захарова изјави дека може да потврди оти позицијата на Русија за решавање на сириската криза е непроменета.

XS
SM
MD
LG