Достапни линкови

logo-print

Обид за убиство на јавен обвинител во Украина


Виктор Шокин

Виктор Шокин

Непознати напаѓачи денеска се обиделе да го убијат украинскиот јавен обвинител Виктор Шокин. Заменик обвинителот Анатолиј Матиос изјави дека три куршуми биле истрелани кон канцеларијата на Шокин од соседна зграда. Според него, непробојното стакло му го спасило животот на Шокин. Шокин беше именуван на функцијата од претседателот Петро Порошенко во февруари годинава.

XS
SM
MD
LG