Достапни линкови

logo-print

Најмалку 40 жртви во ракетен напад во Сирија


Сириски опозициски групи соопштија дека во владин ракетен напад во близина на главниот град Дамаск загинале повеќе од 40 луѓе, а десетици биле повредени. Нападот се случил во градот Доума, а бил погоден еден локален пазар. Локалните организации соопштија дека најмалку 100 луѓе биле повредени. Телата на некои од жртвите се уште се наоѓаат под урнатините на зградите. Вчера во воздушен напад во Доума загинаа 9 луѓе.

XS
SM
MD
LG