Достапни линкови

logo-print

Украина одби да преговара со Русија за авионските летови


Украина ја одби понудата на руската агенција за авијација да продолжат преговорите за повторно воспоставување на летови меѓу двете земји. Украинските власти соопштија дека разговорите може да започнат само доколу Русија ги плати постоечките казни и престане да лета во ограничени области, главно во Крим. Украина ги забрани летовите на руските авионски компании од 25 октомври како одговор на руската анексија на Крим.

XS
SM
MD
LG