Достапни линкови

logo-print

Србија ќе добие неповратна парична помош за мигрантите


Србија од Банката за развој на Советот на Европа ќе добие 2,3 милиони евра наменети за задоволување на најитните потреби на мигрантите во прифатните центри. Договорот за неповратна помош на Србија треба да биде потпишан утре. Средствата ќе бидат исплатени во рамки на програма наречена „Систем за постојана испорака на помош за мигрантската популација во Србија“. Од почетокот на годинава во Србија влегле над 316.000 имигранти.

XS
SM
MD
LG