Достапни линкови

logo-print

СДСМ ја обвини ВМРО за непочитување на договореното


Оливер Спасовски

Оливер Спасовски

Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски денеска изјави дека ВМРОДПМНЕ го крши Договорот од Пржино. Според него, само ВМРО ДПМНЕ ќе биде одговорна доколку Македонија ја загуби препораката за членство во ЕУ. Тој нагласи дека договорот е дециден, многу јасен и треба да се испочитува до крај и во него е се опфатено. Очигледно е, посочи Спасовски, премиерот Никола Груевски и ВМРО ДПМНЕ не се подготвени да се соочат со сопствената одговорност.

XS
SM
MD
LG