Достапни линкови

logo-print

Германија со поддршка за Грција за мигрантите


Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер изјави денеска дека ќе и помогнат на Грција во справувањето со приливот на мигранти во земјата. Тој за време на посетата на Атина порача и дека мора да работат заедно за да се држи ситуацијата под контрола и да се обезбедат надворешните европски граници, како и да развијат заеднички пристап кон азилот и имиграцијата и правично да ги распоредат бегалците.

XS
SM
MD
LG