Достапни линкови

logo-print

Груевски го брани Тодоров


Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски

Премиерот Никола Груевски денеска за време на пратеничките прашања во Парламентот изјави дека не ги разбира нападите врз министерот за здравство Никола Тодоров. По прашањето на пратеничката Рената Дескоска за интерпелацијата на Тодоров, тој побара опозицијата со аргументи да го објасни барањето за оставка.

Тој порача и дека СДСМ кога била на власт направила хаос во здравството и воопшто не инвестирала во секторот. Според него, дали министерот има лична вина по низата несреќни случаи во болниците ќе одлучат институциите. Тодоров, како што наведе Груевски е тој што гардел и создавал во здравството.

XS
SM
MD
LG