Достапни линкови

logo-print

Нападната болница во Јемен


Од Лекари без граници соопштија дека една од нивните болници била уништена во воздушен напад во северната јеменска покраина Сада. Во нападот нема повредени или жртви. Во првиот напад била погодена административната зграда на болницата, по што целиот персонал и пациенти биле евакуирани. Вториот напад на главната зграда се случил 10 минути подоцна. Според Лекари без граници, 99 проценти од објектот биле уништени.

XS
SM
MD
LG