Достапни линкови

СДСМ повика да се почитува договореното од Пржино


Портпаролот на СДСМ Петар Шилегов.

Портпаролот на СДСМ Петар Шилегов.

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов изјави денеска дека од фундаметално значење за Макеоднија е целосно да се имплементира Договорот од Пржино. Според него, земјата нема алтернатива за евро-атлантска интеграција. На прес конференцијата Шилегов посочи и дека ВМРО-ДПМНЕ избегнува именување на целиот тим на специјалниот обвинител. Тој нагласи и дека законот мора да се испочитува и не може премиерот Никола Груевски да избегне одговорност и состојба во која што министрите кои треба да бидат именувани во техничката Влада на Македонија ќе ги имаат сите законски ингеренции.

XS
SM
MD
LG