Достапни линкови

logo-print

Уапсени 30 осомничени милитанти во Турција


Еден од уапсените во турскиот град Коња

Еден од уапсените во турскиот град Коња

Турските безбедносни сили упасиле 30 осомничени милитанти на Исламската држава во градот Коња. Вчера седум осомничени милитанти беа убиени, а 12 уапсени за време на полициската рација во градот Дијарбекир. При рацијата загинаа и двајца труски војници. Турските власти започнаа операции против Исламската држава по самоубиствените бомбашки напади во Анкара при кои загинаа 100 луѓе.

XS
SM
MD
LG