Достапни линкови

logo-print

Протест пред Влада за одговорност за смртните случаи во болниците


Стотина демонстранти вечерва пред Владата во Скопје побараа одговорност од министерот за здравство Никола Тодоров, откако во изминативе денови се случја неколку смртни случаи во болниците низ земјата.

XS
SM
MD
LG