Достапни линкови

logo-print

Уапсен напаѓачот на касарна во Белгија


Полицијата во Белгија го уапси мажот кој се обиде насила со автомобил да помине преку влезот на касарната во Флавине во близина на градот Намјур. Локални медиуми јавија дека чуварите на бараките возвратиле со оган и притоа никој не бил повреден. Возачот откако избегал од местото на инцидентот бил пронајден во близина. Локалното обвинителство не даде дополнителни информации, туку само соопшти дека инцидентот е под истрага.

XS
SM
MD
LG