Достапни линкови

logo-print

Бајден нема да се кандидира за претседател на САД


Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден

Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека решил оти нема да се трка за претседател на изборите догодина бидејќи, како што рече, „нема да победел“, а не затоа што ќе немал доволно време за да ја води кампањата. Во интервју за американската телевизиска програма „60 минути“ Бајден ги отфрли сугестиите дека ваквата одлука била донесена во Белата куќа.

XS
SM
MD
LG