Достапни линкови

logo-print

Цвеќе каде што специјалците го спречуваа протестот за Кежаровски


Дваесетина новинари и активисти положија цвеќе пред Музејот на Македонската револуционерна борба, каде што точно пред две години полицијата со сила ги спречи новинарите што протестираа за ослободување од затвор на нивниот колега Томислав Кежаровски.

XS
SM
MD
LG