Достапни линкови

logo-print

Пол Рајан веројатно нов спикер на Претставничкиот дом на САД


Пол Рајан

Пол Рајан

Американскиот конгресмен Пол Рајан, кој беше републикански кандидат за потпретседател на Соединетите држави најави дека тој би можело да биде идниот спикер на Претставничкиот дом, трета највисока функција во Соединетите држави. Тој изјави дека ќе го замени пензионираниот Џон Бенер откако ќе обезбеди едногласна поддршка на републиканците поделени на тврди конзервативни и поумерени бизнис ориентирани конгресмени. Ова гласање е најавено за идната недела.

XS
SM
MD
LG