Достапни линкови

logo-print

Една жртва во напад на училиште во Шведска


Шведската полиција пред училиштето каде бил извршен нападот.

Шведската полиција пред училиштето каде бил извршен нападот.

Шведските власти соопштија дека маскиран маж со меч убил едно лице, а повредил две во напад на училиште пред да биде застрелан од полицијата. Нападот се случил во училиште во Тролхатeн, кој се наоѓа во близина на Гетебург. Според медицински лица, жртвата е еден наставник, а тешко повредени се двајца ученици на возраст од 11 и 15 години. Тие информираат и дека напаѓачот се наоѓа во критична состојба.

XS
SM
MD
LG