Достапни линкови

logo-print

Убиени четворица милитанти во Пакистан


Пакистанските власти сооопштија дека четворица осомничени милитанти загинале во акција на полицијата во северозападниот дел на земјата. Според полицијата, милитантите се криеле во една куќа во градот Шваби. Во акцијата биле упасени 32 лица, кои подоцна биле испрашани од властите. Локални медиуми јавија дека милитантите потекнувале од покраината Пешавар, која се граничи со Авганистан.

XS
SM
MD
LG