Достапни линкови

logo-print

Сирискиот претседател Асад во Москва


Башар ал Асад

Башар ал Асад

Кремљ соопшти дека сирискиот претседател Башар ал Асад синоќа допатувал во Москва на средба со рускиот претседател Владимир Путин. Портпаролот на Кремљ Дмитри Песков посетата ја опиша како работна и наведе дека двајцата претседатели разговарале занивната заедничка воена кампања против исламските милитанти во Сирија.

XS
SM
MD
LG