Достапни линкови

logo-print

Во Русија годинава спречени 20 терористички напади


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека разузнавачките агенти годинава спречиле 20 терористички напади во Русија. Говорејќи на церемонија во Кремљ тој информира и дека биле уапсени 560, а убиени 112 милитанти во Северен Кавказ во разни немири и судири. По говорот на Путин полицијата соопшти и дека притвориле 20 припадници на забранета исламска организација во регионот околу Москва. Според министерството за внатрешни работи тие уништиле ќелија на исламската организација Хизб ут Тахрир.

XS
SM
MD
LG