Достапни линкови

logo-print

Србија нема да поставува ограда на границата


Српскиот премиер Александар Вучиќ

Српскиот премиер Александар Вучиќ

Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави денеска дека неговата земја нема да се оградува со ѕидови за заштита од приливот на мигранти. Според него, каква и да е ситуацијата тие ќе држат се под контрола. Тој порача и дека според последните податоци на територијата на Србија во моментот се наоѓаат 12.310 мигранти. Независно од големиот број илегални имигранти, кои преминуваат преку земјата, како што нагласи тој, српските власти ниту еднаш не употребиле сила против нив.

XS
SM
MD
LG