Достапни линкови

Милановиќ-Бегалската криза е под контрола


Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ во посета на мигрантски камп во земјата.

Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ во посета на мигрантски камп во земјата.

Хрватскиот премиер Зоран Милановиќ денеска изјави дека неговата Влада ја држи под контрола бегалската криза и покрај тоа што Словенија и Австрија мигрантите ги прифаќаат со побавно темпо. Според него, Владата прави се што е можно за кризата да не влијае врз животот на граѓаните.Тој порача и дека Хрватска ќе испраќа бегалци кон Словенија и луѓето ќе продолжат да минуваат преку земјата, се додека проблемот не се реши во Турција и Грција.

XS
SM
MD
LG