Достапни линкови

logo-print

Уште еден самит на ЕУ за мигрантите


Лидерите на Европската унија мора да почнат да го остваруваат ветувањето за финансиска помош со цел справување на мигрантската криза. Ова го изјави претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер пред денешниот самит на Унијата за мигрантскиот бран во Европа.

XS
SM
MD
LG