Достапни линкови

Генералниот секретар на НАТО Столтенберг во Црна Гора


Јенс Столтенберг

Јенс Столтенберг

Во официјална посета на Црна Гора денеска ќе престојува генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг. Во Подгорица е најавено дека заедно со него доаѓа и Северно атлантскиотСовет, највисокото тело на Алијансата. Столтенберг ја посети Црна Гора и на пролет годинава, а оваа негова втора посета може да биде пресудна за одлуката на министрите на земјите членки на НАТО во декември за тоа дали Црна Гора и формално ќе биде поканета да стане членка на Алијансата.

XS
SM
MD
LG