Достапни линкови

logo-print

Советот на јавни обвинители денеска за плановите на Јанева


Катица Јанева

Катица Јанева

Советот на јавни обвинители на Македонија на денешната седница треба да ги потврди одлуките на специјалната обвинителка Катица Јанева за нејзиниот тим, но и за нејзиниот финансиски и работен план. Таа пред десетина дена достави список со 14 обвинители од постојните обвинителства кои треба да и помагаат при гонењето на сторителите на кривични дела кои се поврзани со прислушуваните разговори што ги објави лидерот на опозицијата Зоран Заев, односно таканаречените „бомби“.

XS
SM
MD
LG