Достапни линкови

logo-print

Во Куманово ноќеска запалени 11 возила


На три локации во Куманово ноќеска околу полноќ биле запалени 11 возила, потврдија од единицата за противпожарна заштита во градот. Градоначалникот Зоран Дамјановски изјави дека бил информиран од противпожарната единица оти 5 од запалените возила биле на вработени во МВР.

Од полицијата во Куманово засега само информација дека возилата биле запалени на 4 локации и оти тие вршат увид, Со повеќе информации ќе излезеле во текот на денов.

XS
SM
MD
LG