Достапни линкови

logo-print

Застрелан член на персоналот на ОН во Авганистан


Авганистански претставник соопшти дека работничка на Обединетите Нации била застрелана од вооружено лице во градот Кандахар. Портпаролот на гувернерот на провинцијата Кандахар денеска изјави дека авганистанката Топакаи Олфат од дома тргнала накај својата канцеларија, кога напаѓачот од мотор ја застрелал и ја убил. Мисијата за помош на Обединетите Нации во Авганистан преку соопштение ја потврди смртта на Олфат. Ниту една група не ја презема одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG